Монтажні послуги | Послуги |
Безкоштовнi консультацi:
 
 
Наші об'єкти
 
 
 
 

Монтажні послуги

Загальні вимоги

Монтаж виробів допускається проводити при наявності повного комплекту технічної документації, погодженої й затвердженої в установленому порядку.

До складу комплекту технічної документації в обов'язковому порядку повинні бути включені проект виробництва геодезичних робіт (розмітка на будинку), пов'язаних з монтажем системи вентильованого фасаду й проект провадження робіт.

Роботи з монтажу системи повинні здійснювати будівельні організації, фахівці яких пройшли навчання й мають ліцензію на право виконання відповідних робіт. Фахівці, що виконують роботи, повинні пройти інструктаж з охорони праці, про що повинні бути зроблені відповідні позначки в журналах. Допуск монтажника на висотні роботи дозволяється тільки по наряді-допуску.
 

Роботодавець зобов'язаний забезпечити безпеку працівників і захист від всіх ризиків осіб, що перебувають у безпосередній близькості від робочих місць або місць провадження робіт. Забезпечення дотримання вимог охорони праці, здійснення контролю за їхнім виконанням в організації покладається на службу охорони праці або на фахівця з охорони праці, що має відповідну підготовку або досвід роботи в цій області.

Монтаж системи необхідно виконувати в повній відповідності з технічною документацією, інструкцією з монтажу систем вентильованих фасадів, з обов'язковим проведенням поопераційного контролю всіх технологічних операцій і складанням актів на сховані роботи.

Підготовчий етап

На підготовчому етапі до початку основних робіт необхідно зробити облаштованість будівельного майданчика відповідно до  проектів організації будівництва й провадження робіт.

Установити огородження згідно стройгенплану або проекту провадження робіт, тротуари й місця проходу людей ізолювати від відкритої зони виробництва будівельних робіт.

Позначити покажчиками й знаками шляхи об'їзду транспорту й проходу пішоходів (пішохідні галереї, настили, поруччя, мостки, обладнані об'їзди, дорожні знаки й т.д.).

Так само потрібно змонтувати аварійне висвітлення й висвітлення небезпечних місць.

Особливу увагу варто приділити використанню на площадці будівельних лісів, риштування, підйомників.

Монтаж і демонтаж даного устаткування повинно вироблятися з дотриманням послідовності, передбаченої планом провадження робіт.

Працівники, що беруть участь у зборці й розбиранні лісів, повинні бути проінструктовані про способи й послідовність провадження робіт і заходах безпеки.

Монтаж кронштейнів підконструкції

Перед початком монтажу кронштейнів варто зробити обстеження поверхонь кріплення конструкції.

Очистити фасад від незв'язаних з основою елементів, таких як штукатурка, що відлущилася, фарба й т.д.

Крім того, фасад потрібно звільнити (демонтувати) від спеціальних пристроїв: водостоків, різних кронштейнів, антен, вивісок і т.д.

Згідно проекту потрібно вибрати базову точку для прив'язки розмірів. Далі виставляються вертикальні маяки по лініях вертикальних напрямних системи вентильованого фасаду із проектним кроком, прив'язаним з базовою точкою.

Монтаж роблять у наступній послідовності:

  • Виконується розмітка маркером центрів отворів кріплення стаціонарних, опорно-стаціонарних, опорних і кутових кронштейнів під вертикальні напрямні на стінах будинку - згідно проекту.
  • Виконується свердління отворів за допомогою механізованого інструмента. Діаметр і глибина отворів -  відповідно до проекту.
  • Виконується монтаж кронштейнів і паронітових прокладок за допомогою анкерних дюбелів, прокладка встановлюється між стіною будинку й кронштейном

Тип і виліт кронштейну потрібно витримувати відповідно до проекту.

Тип анкерних дюбелів визначається на стадії виконання проектної документації з обов'язковим проведенням випробування на виривання обраного дюбеля, безпосередньо на стінах даного будинку. Акт випробування дюбелів є частиною проектної документації.

Переваги системи

Плоский кронштейн спрощує монтаж теплоізоляції й підвищує теплоізоляційні властивості системи

Наявність гумового ущільнювача запобігає виникненню вібраційних навантажень

Наявність гумового ущільнювача запобігає горизонтальному зсуву плит керамограніта

Профільований перетин профілю запобігає попаданню води під облицювання по вертикальних швах

Монтаж напрямних

Монтаж напрямних варто вести відповідно до  розробленого проекту.

Монтаж роблять у наступній послідовності:

У закріплений кронштейн встановлюється Т-образна вертикальна напрямна, верхній кінець якої закріплюється в стаціонарному кронштейні.

Напрямна, по встановлених маяках, виставляється у вертикальних поздовжніх і поперечних площинах щодо площини фасаду будинку.

Після виставляння вертикальної напрямної в поздовжній і поперечній вертикальних площинах, напрямну закріплюють у кронштейні за допомогою заклепок.

Марка й розмір заклепок визначені у проектній документації. Кріплення Т-образної вертикальної напрямної до опорного кріплення варто робити через пази, причому варто враховувати перепади температур, у яких буде працювати система й температуру безпосередньо при монтажі системи.

При від`ємній температурі заклепки варто ставити ближче до стаціонарного кріплення, при додатній -  навпаки дальше.

Витримувати проектні відстані між Т-образними вертикальними напрямними найкраще  за допомогою шаблонів-вставок, виготовлених по відповідних проектних розмірах.

Монтаж елементів облицювання

Монтаж облицювання фасаду починається після повного закінчення монтажу плит утеплювача. Як правило, монтаж лицювальних плит починається з нижнього ряду й ведеться знизу нагору. Під час монтажу плит облицювання варто стежити за тим, щоб повітряна шпарина позаду оздоблювальних плит була вільна і без яких-небудь сторонніх включень.

Вид облицювання, його габарити, конфігурація й інші властивості приймаються відповідно до  рішень, закладених в проектній документації.

У цьому випадку як  лицювальний матеріал використовується керамограніт призначений для облицювання фасадів.

Основні розміри плит керамограніту, що застосовуються в даному випадку - 400х400, 600х600, 900х900, 1200х1200.

Послідовність монтажу наступна:

Виконується розмітка горизонтальної оцінки нижнього ряду кінцевих клямерів;

Виконується закріплення нижнього ряду кінцевих клямерів на заклепки. Виставляння клямерів в горизонтальній площині найкраще робити по шнурку або відбитими по нівелірі рисками;

На Т-образну напрямну, у районі установки лицювальної плити, встановлюється гумовий ущільнювач;

На встановлений нижній ряд кінцевих клямерів встановлюється керамогранітна плита, що зверху фіксується поворотним клямером;

Далі на Т-образну напрямну встановлюється поворотний клямер з дистанційною вставкою, (дистанційна вставка дозволяє контролювати горизонтальну технологічну шпарину між плитами облицювання;

Вертикальні технологічні шпарини виставляються за допомогою шаблонів-вставок;

Наступний ряд встановлюється на поворотні клямери з дистанційною вставкою й операція повторюється;

У районі температурної шпарини між Т-образними профілями дистанційна вставка не ставиться, а шпарина виставляється за допомогою шаблона-вставки з урахуванням температури навколишнього середовища;

Якщо на плиті облицювання утворилися тріщини або відколи, таку плиту потрібно негайно замінити на нову.