Світлопрозорі огороджуючі конструкції | Фасади |
Безкоштовнi консультацi:
 
 
Наші об'єкти
 
 
 
 

Світлопрозорі огороджуючі конструкції

       

Широке застосування скла дозволило створити нові напрямки в архітектурі, додати масивним висотним будинкам легкість й ефектність при одночасному збереженні респектабельності й елегантності.

Слід зазначити, що архітектори з ентузіазмом сприйняли новацію, і згодом  з'явилася досить велика кількість різних систем світлопрозорих конструкцій, які дозволяють успішно вирішувати багато архітектурних завдань. Запропоновані сьогодні на вітчизняному ринку світлопрозорі конструкції можна приблизно класифікувати в такий спосіб: фасадні системи; покрівлі; вікна й вітрини; вітражі, зимові сади, зенітні ліхтарі; двері й вхідні системи; огородження балконів і лоджій; конструкції для монтажу кіосків, кабін постів охорони, зупинок і т.д.

Скляний фасад являє собою досить складний організм, що "дихає", реагує на холод і тепло, "плаче" при перепадах температур і зміні вологи. 
Щоб цей організм нормально функціонував, необхідно не тільки вибрати оптимальну конструктивну схему, але й вирішити ряд технічних завдань, наприклад, продумати як буде забезпечуватися робота систем вентиляції, димовидаления, пожежогасіння, сонцезахисту; розробити комплекс заходів, пов'язаних з технічним обслуговуванням і ремонтом світлопропускаючої конструкції, захистом від блискавки.
        

Зневага до будь-якої з перерахованих проблем може привести до неприємних наслідків і збільшення експлуатаційних витрат. Світлопрозорі фасадні системи, які використовуються в Україні можна розділити за рядом ознак.

У першу чергу, по матеріалу, з якого виготовлений основний каркас фасадної системи: алюмінієві (найпоширеніші), металопластикові, сталеві, дерев'яні.

По кількості контурів заскління фасадні системи бувають одинарними й подвійними. Подвійними або розставленими фасадами називають системи заскління де є два контури заскління. Причому перший контур це звичайно одинарне заскління, а другий стандартне термоізольоване заскління. Вони бувають близько розставленими (150-300 мм) і коридорного типу (близько 1000 мм). В Україні системи цього типу застосування поки не знайшли через високу вартість (більше 1000 у.е./кв.м).
 
По можливості вентиляції внутрішнього простору фасадні системи діляться на вентильовані (подвійні фасади) і не вентильовані. Вентильовані фасадні системи можуть бути виконані у двох варіантах:
-  зовнішній скляний фасад і звичайна стіна (будь-яка профільна система заскління);
-   зовнішні й внутрішній скляні фасади (профільна й планарна; профільна й профільна).

Світлопрозорі фасадні системи можуть також бути холодними, теплими й тепло-холодними. Тепло-холодні фасади застосовуються для заскління великих площ, де не всі конструкції з площі заскління повинні бути світлопрозорими й термоізольованими

Скляна поверхня над стінами виконує декоративну роль, і тому до неї застосовуються інші вимоги. У цьому випадку використовують полегшений алюмінієвий каркас без терморозриву, що дозволяє істотно знизити вартість конструкції. Зовнішня розшивка складається з алюмінієвих планок шириною 75 й 80 мм.
 Вітражною називають систему заскління яка є частиною віконно-дверних систем. Особливість полягає в тому, що заскління йде зсередини приміщення й фіксується стандартним штапиком. Дана система не може застосовуватися на висотних фасадах і для виробництва похилих засклених поверхонь.
Опорно-ригельні фасадні системи - стандартні фасадні системи з видимими зовнішніми декоративними планками, які зазвичай бувають шириною 50, 52, 55, 60, 70 мм.  

Найбільш вдалі із цих систем універсальні й можуть використовуватися для виробництва не тільки висотних фасадів, але й зимових садів, світлопрозорих дахів, куполів. Монтаж заскління виробляється ззовні.

До фасадних профілів пред'являються наступні вимоги: висока геометрична точність, відсутність перекосів й "відведень", що дозволить уникнути продувань, протікань і забезпечить надійне примикання алюмінієвих і скляних елементів. Всі кріпильні елементи повинні бути виготовлені з алюмінієвих сплавів або нержавіючої сталі, тому що алюмінієвим сплавам властива велика кількість унікальних властивостей, які зумовили широке застосування виробів з них у сучасному будівництві. Вироби характеризуються малою питомою вагою, досить високою міцністю й підвищеними пластичними характеристиками при низьких температурах, при ударі не дають іскор, володіють антимагнітністю, високою стійкістю до корозії.