Керамогранітний фасад | Фасади |
Безкоштовнi консультацi:
 
 
Наші об'єкти
 
 
 
 

Керамогранітний фасад

Керамограніт - один із самих популярних в наш час матеріалів у навісних системах. Має чудові фізичні характеристики (механічна міцність, морозостійкість, стійкість до "агресивних" середовищ, невелика вага панелей у порівнянні з більшістю інших мінеральних матеріалів), і при цьому має широку палітру кольорів. Останнє немаловажливо для дизайнерів й архітекторів, оскільки надає їм більшу волю вибору різних оформлювальних рішень.

Великий плюс керамогранітних фасадів - їхня невимогливість відносно  попередньої підготовки капітальних стін до обробки. Якщо для фарбування, або для облицювання каменем або керамогранітом "на розчин" потрібно досить ретельна підготовка зовнішньої поверхні стін (зачищення, вирівнювання та ін.), то навісні конструкції в цьому не мають потреби. Навіть навпаки - вони приховують дефекти стіни й найчастіше є більш ефективним, і дешевим методом обробки, чим фарбування, що дозволяє реконструювати стіни.

Ще одна корисна й вигідна сторона керамогранітних навісних фасадів стосується використання керамограніта й натурального каменю в обробці стін будинків. Справа в тому, що при "мокрому" облицюванні "на розчин" існує критична висота облицьованої поверхні (залежить від величини плит, породи каменю, цілого ряду параметрів капітальної стіни), вище якої укладання стає в силу ряду причин небезпечним. Кріплення "на розчин" являє собою єдину систему, у якій кожен нижній елемент випробовує сумарний тиск елементів, що перебувають над ним.

При досить великій висоті облицювання нижні ряди можуть почати "з'їжджати" під цим тиском й у підсумку плити не витримають напруги, і або відірвуться, або полопаються. Частковим виходом з такої ситуації можна вважати комбіноване анкерно-клейове кріплення. Але саме частковим: при цьому потрібно обов'язково передбачати пароізоляцію капітальних стін і проблеми сумісності різних матеріалів (якщо використовується різний камінь, або додаткові матеріали).

Керамогранітні навісні фасадні системи дозволяють позбутися від практично всіх цих проблем. У них кожен лицювальний елемент являє собою автономну одиницю, що майже не впливає на елементи, розташовані нижче. Тому можна цілком безпечно використовувати великі плити, причому на будь-якій висоті, і майже в будь-яких сполученнях.

Відсутність "мокрих" процесів робить облаштованість навісних фасадів незалежним не просто від погоди, але й від сезону взагалі. Їхній монтаж можна робити в будь-яку пору року. І майже в будь-яку погоду, крім зовсім уже несприятливої, коли роботи стають просто небезпечними.

І ще одна немаловажлива сторона - естетична. Найширший вибір оздоблювальних матеріалів і можливість практично необмежено їх комбінувати відкривають простір для дизайнерських рішень. Любий проект можна зробити буквально унікальним з естетичної точки зору.

І, нарешті, ще одна перевага керамогранітніх навісних систем - довгий термін служби. При дотриманні правил установки, при точному розрахунку монтажу елементів й їхнього сполучення, при правильному укладанні утеплювача прослужать не менше 25 років. Верхня межа залежить тільки від довговічності матеріалу облицювання. Для керамічного граніту, наприклад, термін експлуатації може скласти не одну сотню років.

Вибір керамограніта для облицювання підлоги в суспільного приміщення вимагає гарного розуміння функціональної специфіки даного приміщення, а також самого керамограніта. Головною особливістю подібних об'єктів є висока прохідність людей. Це приводить до того, що обраний керамограніт повинен задовольняти вимогам стійкості до стирання, забрудненню, а також мати підвищену міцність. Із всіх оздоблювальних матеріалів, представлених на сучасному будівельному ринку, цим вимогам у найкращій мірі відповідає керамограніт. Технологія його виробництва дозволяє одержати керамограніт, що набагато міцніше, чим звичайна керамічна плитка, не боїться перепадів температури, не піддається дії вологи. Слід зазначити, що керамограніт дуже різноманітній по кольоровій гаммі, фактурі, що робить його привабливим матеріалом для дизайну інтер'єрів квартир і суспільних приміщень. Для пристрою підлоги в приміщеннях з високою прохідністю людей прийнято використовувати наступні види керамограніту: матовий керамограніт - використовується для облицювання внутрішніх, зовнішніх поверхонь приміщень, а полірований керамограніт - призначений для окантовки стін, позначення функціональних зон, для додання приміщенню шикарного сучасного інтер'єру. У якості напольного покриття усередині нежилого приміщення можливе використання глазурованого керамограніта. Але потрібно пам'ятати, що глазур у керамограніта стирається під впливом піску, що ніяк не відбивається на "робітничих" властивостях цього лицювального матеріалу, хоча при цьому втрачається зовнішній вигляд керамограніта. Такий керамограніт найкраще  застосовувати при достатній твердості глазурі. Співробітники нашої компанії допоможуть вам визначити, який керамограніт підходить для облицювання вокзалу, торговельної площі, лікарні або іншого суспільного приміщення, а який - ні.

Обробка зовнішніх зон приміщення, наприклад, ґанку, в'їзного пандуса, вхідної площадки - рекомендована з використанням матового або противоскользящего керамограніта.

При покупці керамограніта, варто виконувати наступне правило: кількість керамограніта повинне на 7 - 10% перевищувати розрахункове. Зрозуміло, робиться це з урахуванням відходів різання, бою при транспортуванні керамограніта й інших обставин. Правильне укладання керамограніта виробляється на ретельно підготовлену підставу майбутньої підлоги, а саме, рівне, міцне, незапорошене, без піску або інших вільних часток, які знижують адгезію. Необхідно, щоб  цементна стяжка, що вирівнює, добре висохнула (не менше 28 доби). Залишкова вологість даної підстави, звичайно, не перевищує 2%, вологість ангідритових підстав - 0,5%. Перевірку міцності покриття керамограніта проводять шляхом нанесення подряпин, які перетинаються під кутом близько 60 градусів. Після утворення подряпин уважно розглядаються крапки їхнього перетинання. Причому, якщо в місцях перетинань немає слідів викрашування керамограніта, те міцність уважається прийнятної для початку робіт.

Укладання керамограніта виробляється на клейові склади або сухі суміші для керамограніта. Поверхня для укладання керамограніта, тобто підлога піддається більшим механічним навантаженням, а також температурно-влажностным коливанням, тому напіврідкий  розчин, що клеїть, лише частково закриє дрібні нерівності під плиткою лицювального матеріалу. Для усунення більших дефектів поверхні, потрібно використати  суміші, що вирівнюють. Дуже важливо, щоб під плиткою не було порожнеч. При виборі сухої  суміші, що клеїть, варто пам'ятати про те, що керамограніт має низькими адгезивными властивості. Тому для укладання керамограніта правильно використати суміші, що мають підвищені  властивості, що клеять.

По закінченні укладання керамограніта, можна починати затірку швів. Перед початком цієї процедури потрібно впевнитися в міцності  розчину, що клеїть, інакше незастиглий клей, витиснутий плиткою, просто заповнить межплиточный зазор, що не удержить у собі затірку.
При покупці затирочной суміші для керамограніта, важливо пам'ятати про те, що її вибір визначається залежно від  ширини зазору керамограніта.

Старанно обраний і правильно покладений керамограніт - це застава эстетически привабливої, надійної й довговічної підлоги, а також значимий елемент сучасного інтер'єра, що організує його просторове середовище.

Вдалої вам покупки!