Касетний навісний вентильований фасад (НВФ) | Фасади |
Безкоштовнi консультацi:
 
 
Наші об'єкти
 
 
 
 

Касетний навісний вентильований фасад (НВФ)

Конструкція касетного алюмінієвого вентильованого фасаду складається із декоративно-захисної лицювальної частини, що монтується на деякій відстані від стіни. Повітряний проміжок дозволяє значно підняти захисні властивості всієї системи, куди входить й особливе теплоізоляційне покриття на стіні будівельного об'єкта.

Зазвичай облицювання касетних алюмінієвих вентильованих фасадів виконують із алюмінієвої композитної панелі або алюмінієвого монолиста. Застосування фасадного алюмінію дозволяє в декілька разів знизити вартість алюмінієвих підконструкцій фасаду, у порівнянні з облицюванням керамогранітом або натуральним каменем, що знижує вартість навісного фасаду вцілому. До того ж застосування алюмінію, у конструкціях касетного алюмінієвого навісного фасаду, дозволяє створювати складні архітектурні форми, недоступні при застосуванні "каменю". Всі ці фактори призводять до того, що частка касетних фасадів з облицюванням алюмінієвими матеріалами в останні роки росте й буде рости в майбутньому. Конструкція касет з композиту складається із чотирьох основних частин:

1. Утеплювача

2. Вітрозахисника

3. Кріпильної підсистеми

4. Касети

Утеплювач

Він прикріплюється до зовнішньої стіни. Виготовляється з екологічно чистого мінерального волокна (волокнистість структури забезпечує звукоізоляцію). Плити утеплювача складаються із двох частин: перша частина м'яка, прилягає безпосередньо до поверхні стіни, друга частина зовнішня, більш щільна й стійка.Захисна особливість утеплювача полягає в тому, що він покриває всю поверхню стіни, зберігаючи в такий спосіб приміщення від промерзання й конденсату, утвореного на стінах, що перешкоджає відсиріванню й деформації стін, а отже, збільшує термін служби будинку.

Вітрозахист

Утеплювач захищений мембранною тканиною від впливу потоків повітря. Мембрана виконує дві основні функції:

Регуляція вологості. Волога зі стін будинку через мембрану віддаляється з фасаду висхідним потоком повітря. Таким чином, атмосферна волога не проникає усередину утеплювача.

Захисна функція. Мембрана охороняє мінеральну вату утеплювача від вивітрювання.

Кріпильна підсистема

Основна конструкція являє собою сукупність кронштейнів і напрямних, зафіксованих на стіні деякими елементами. Алюмінієві кронштейни пропущені крізь шар утеплювача й відповідають за врегулювання відстані між стіною й напрямними. Напрямні являють собою алюмінієві профілі, на які кріпляться лицювальні панелі.При правильному монтажу й вдало обраній кріпильній системі касетний навісний вентильований фасад забезпечує рівномірне навантаження на стіну, не викликаючи механічних деформацій основної конструкції, а також різного роду термічних деформацій.Системи алюмінієвих касетних навісних фасадів мають можливість врегулювання відстаней між стіною й зовнішнім облицюванням, завдяки чому зникає необхідність попереднього вирівнювання стін.

Касети

Зовнішня поверхня алюмінієвого фасаду повинна являти собою площину, близьку до ідеально рівної. Тому алюмінієві касеты - немаловажлива частина фасаду. Алюмінієва касета повинна бути неодмінно однорідною за структурою, твердою, легкою і стійкою до кліматичних змін. У системах навісних вентильованих фасадів використовуються всілякі типи панелей для облицювання. Виготовлення касет, як правило, виконується в стилі, що гармоніює з іншими елементами фасаду: віконними прорізами, дверними прорізами, покрівлею.

Основні переваги касетних навісних вентильованих фасадів з алюмінію:

Привабливий зовнішній вигляд алюмінієвих касетних фасадівОдна з головних переваг касетних навісних фасадів з алюмінію - це безмежні можливості вибору сучасних фасадних матеріалів, форматів і кольорів, кольорова гама припускає різноманітні рішення для архітектурного оформлення будинків. Гарантовано практичний і у той же час ексклюзивний зовнішній вигляд будинку.

Довговічність

Касетний алюмінієвий навісний фасад не вимагає ремонту й не втрачає свої якості протягом тривалого часу. Вартість алюмінієвого навісного вентильованого фасаду порівнянна з вартістю якісного оштукатурювання, однак значно перевершує її по термінах безремонтної експлуатації. Алюмінієві фасадні панелі протягом багатьох років не втрачають експлуатаційних властивостей під впливом сонячного світла, опадів, атмосферного пилу, кислот і сольових суспензій.

Монтаж у будь-який час року

Завдяки відсутності "мокрих" процесів монтажу касетного навісного вентильованого фасаду з алюмінію, на відміну від багатошарової штукатурної системи, практично не залежить від погодних умов і може проводитися в будь-який час року. Всі кріплення здійснюються механічно.

Захист об'єкта від вологи

Нагромадження вологи в стіні будинку призводить до її прискореного руйнування в результаті багаторазово повторюваного циклу замерзання й розмерзання, істотно знижує теплоізоляційні властивості стіни. Встановлення навісного вентильованого фасаду дозволяє кардинально вирішити дану проблему, тому що завдяки своїм особливостям НВФ знижує вміст вологи в бетонній стіні. Як результат, в приміщенні формується комфортний мікроклімат, не відбувається відсирівання стін і появи грибків і цвілі, з іншого боку, не виникає й надмірної сухості повітря в приміщеннях.

Поліпшення теплоізоляції

Касетний алюмінієвий навісний фасад дозволяє значно поліпшити показники теплоізоляції огороджувальних конструкцій. Для вирішення запитання утеплення стіни ззовні розміщується теплоізоляційний шар необхідної товщини, що дозволяє надійно захистити її від небажаного перегріву й переохолодження. Крім того, зовнішня теплоізоляція дозволяє істотно підсилити теплоакумулюючу здатність стіни. Дана перевага алюмінієвого навісного касетного фасаду широко використовується при реконструкції будинків, стіни яких вимагають додаткового утеплення.

Поліпшення звукоізоляції

Касетний алюмінієвий навісний фасад істотно підвищує звукоізоляційні характеристики стіни, оскільки фасадні панелі з алюмінію й теплоізоляція мають звукопоглинальні властивості в широкому діапазоні частот.

Пожежостійкість

Виділяють важкогорючі й негорючі матеріали. Панелі облицювання, виготовлені з листового алюмінію відповідають сучасним протипожежним вимогам. Касетний алюмінієвий фасад рекомендований до застосування при облицюванні будинків з підвищеними вимогами пожежної безпеки.

Мінімальний догляд у процесі експлуатації

Касетний алюмінієвий вентильований фасад легко очищається від осілої на ньому пилі та іншого бруду звичайною водою.

Легкість ремонту

Касетний навісний вентильований фасад з алюмінію дозволяє швидко, без демонтажу всієї конструкції проводити ремонт і заміну окремих його частин, що значно зменшує ціну та обсяг ремонтних робіт. Це особливо актуально в ситуації навмисного псування, а також при випадковому пошкодженні поверхні фасаду.

Монтаж касетного алюмінієвого навісного вентильованого фасаду

1. установка кронштейнів;

2. монтаж утеплювача;

3. монтаж напрямних;

4. монтаж лицювальних касет.

Установка кронштейнів

До стіни кронштейни кріпляться дюбель - болтами, а напрямні до кронштейнів - витяжними заклепками й болтами.Для компенсації нерівностей стіни будинку використовуються силові (для кріплення в бетон) і проміжні (для кріплення в комірчастий бетон) кронштейни різних типорозмірів.Кронштейни дозволяють регулювати горизонтальне й вертикальне вирівнювання основної конструкції, включаючи компенсацію нерівностей поверхні основної стіни.

Монтаж утеплювача

Після того, як встановлення кронштейнів закінчено, перед монтажем напрямних, на стіну встановлюються теплоізоляційні панелі. Щоб уникнути промерзання, панелі варто вирізати за формою кутів, заглибин, кронштейнів. Поверхня теплоізоляційних панелей закривається волого-вітрозахисною плівкою. Кріплення теплоізоляції на фасаді виготовляється згідно рекомендацій фірм постачальників і проектної організації.

Монтаж напрямних

Напрямні служать для кріплення на них фасадних касет. Вертикальний ряд напрямних монтується, починаючи з нижньої секції. З'єднання напрямних по вертикалі виготовляється на силовому кронштейні. При цьому нижня напрямна кріпиться на кронштейн жорстко, на два болти, а верхня - на заклепку в овальний отвір на кронштейні, що дозволяє напрямній збільшуватися й зменшуватися в розмірах при зміні температури навколишнього середовища.

Монтаж касет

Після монтажу на фасаді утеплювача й каркаса, знизу нагору виконується монтаж навісних алюмінієвих касет. При цьому розміри касет і зовнішній вигляд фасаду (горизонтальна разсічка) визначаються відповідно до завдання на архітектурну частину проекту фасаду.Нижня частина касети ставиться в замок з верхньою частиною нижньої касети, а верхня частина кріпиться витяжними заклепками або самонарізними гвинтами до напрямній.